UltraBlanc to wybielająca pasta do zębów do codziennego użytku. Swój czarny kolor zawdzięcza zawartości węgla aktywnego.

  • skutecznie wybiela
  • utrzymuje biel zębów
  • zapobiega tworzeniu się przebarwień

Dlaczego zęby są żółte?

Naturalny kolor zębów może być różny – waha się od bieli, poprzez żółty, na szaroniebieskich i żółtobrunatnych barwach kończąc. Ma na to wpływ wiele czynników. Przede wszystkim genetyka – to ona warunkuje kolor kości, który przekłada się na kolor zębów. Co ciekawe, im bardziej żółte zęby, tym bardziej odporne na próchnicę.

czytaj więcej

Metody wybielania

Na wstępie należy zacząć od usunięcia kamienia i osadu. Kamień nazębny można usunąć na kilka sposobów – najpopularniejsze z nich to zabieg ultradźwiękami oraz piaskowanie. Przy okazji warto zrobić przegląd plomb. Te założone przed laty mogą ulegać przebarwieniom, a plomby amalgamatowe mogą zmieniać kolor szkliwa. Dlatego najlepiej wymienić je na nowe.

czytaj więcej

Ciekawostki i wskazówki przydatne przy wybielaniu

Zabiegi rozjaśniania zębów środkami chemicznymi – czyli te w gabinetach stomatologicznych oraz przy użyciu nakładek wybielających zakupionych w drogerii, zarezerwowane są jedynie dla osób powyżej 16. roku życia. Nie powinny wykonywać ich również kobiety w ciąży oraz osoby chore na epilepsję.

czytaj więcej

Węgiel aktywny

Węgiel aktywny ma właściwości absorbujące (wiążące inne substancje), dlatego używany jest szeroko w różnych dziedzinach życia, np. w medycynie jako substancja odtruwająca, a w przemyśle między innymi jako podstawowy składnik filtrów do wody.

Ostatnio bardzo często wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym, jako wszechstronny środek czyszczący. Jednym z obszarów wykorzystania są pasty do zębów. Węgiel aktywny jest substancją, która skutecznie wybiela zęby, nie uszkadzając szkliwa. Dzieje się to za sprawą pochłaniania związków garbnikowych z powierzchni zębów, które odpowiadają za nieestetyczny kolor zębów.

Aktywny węgiel

Aktywny węgiel

Nie tylko nadaje paście wyjątkowy, czarny kolor, ale przede wszystkim skutecznie wybiela zęby, bez uszkadzania szkliwa. Dzieje się tak za sprawą pochłaniania związków garbnikowych z powierzchni zębów, które odpowiadają za nieestetyczny kolor szkliwa. Systematyczne stosowanie pasty utrzymuje biel zębów oraz zapobiega ponownemu tworzeniu się nowych przebarwień i osadu.

Wyciągi z porostu islandzkiego i koszyczka rumianku

Wyciągi z porostu islandzkiego i koszyczka rumianku

Wyciągi roślinne zawarte w paście działają antybakteryjnie oraz łagodzą podrażnienia dziąseł.

Do tego Ultrablanc pomaga zwalczać nieświeży oddech, dając uczucie świeżości na długo.

Fluor

Fluor

Chroni zęby przed próchnicą, spowodowaną działaniem kwasów oraz pomaga zapobiegać utracie minerałów. Bierze udział w remineralizacji szkliwa.

Ultrablanc zawiera 1000 ppm jonów F –